Розділ ІV. Вогнева підготовка.
Тема 1. Стрілецька зброя
та поводження з нею.
Заняття 2.
Навчальні питання:
1. Історія створення автомата.
2. Призначення та бойові властивості автомата.
3. Послідовність неповного розбирання та складання
автомата.
1. Історія створення автомата.
2. Призначення та бойові властивості автомата.
3. Послідовність неповного розбирання та складання
автомата.
Мета уроку:
- Поглибити знання учнів про М.Калашникова та історію створення автомата
Калашникова, бойові властивості та загальну будову автомата;
- Формувати практичні навички в неповному розбиранні та складанні автомата;
- Виховувати впевненість у надійності зброї та необхідність майстерного володіння нею;
- Розвивати усвідомлення беззаперечного виконання заходів безпеки при поводженні зі зброєю.
- Формувати практичні навички в неповному розбиранні та складанні автомата;
- Виховувати впевненість у надійності зброї та необхідність майстерного володіння нею;
- Розвивати усвідомлення беззаперечного виконання заходів безпеки при поводженні зі зброєю.
Обладнання та матеріали: навчальна зброя, мультимедія, комп’ютер, плакати.
Тип уроку. Комбінований.
Місце проведення. Кабінет предмету « Захист Вітчизни»
Структура уроку
І. Вступна частина. 7 хв.
ІІ. Основна частина 33хв
1. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної
діяльності.
1.1.
М. Калашников.
Біографія та досягнення.
1.2.
Історія створення автомата.
1.3.
«Мозкова атака».
2.
Вивчення нового
матеріалу.
2.1. Призначення та технічна
характеристика автомата.
2.2. Послідовність неповного розбирання автомата.
2.2. Послідовність неповного розбирання автомата.
2.3. Послідовність складання автомата.
2.4. Робота з
підручником ( ст. 109).
3. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь
учнів.
ІІІ. Заключна
частина
5 хв
1. Підбиття підсумків
уроку.
2. Домашнє
завдання.
Хід уроку
І. Вступна частина.
Учні шикуються в одну шеренгу в
коридорі. Командир взводу складає рапорт про готовність взводу до
заняття.
Командир взводу:
«Взвод ,рівняйсь. Струнко!
Рівняння ліворуч (праворуч, на середину). Товаришу старший лейтенант, 1 взвод на урок «Захист Вітчизни» вищикувано. За списком 9учнів. Відсутній по
хворобі учень ………………… .Командир взводу учень
___________________.
Вчитель:
«Здрастуйте, товариші учні!»
Учні :
«Бажаємо здоров’я, товаришу старший лейтенант»
Вчитель:
Проводить огляд
зовнішнього вигляду учнів та стройові тренування. Підводить підсумок організаційного етапу уроку.
Подає команду зайняти свої місця в кабінеті
«Захист Вітчизни».
II. Основна
частина- 33хв.
Командир взводу:
«Взвод, встати. Струнко!»
Вчитель:
«Головні убори - зняти ! Вільно , сідай!»
Тема уроку 1: «Стрілецька зброя та поводження з нею.».
Заняття 2 (учні
записують тему і навчальні питання
в зошит)
Навчальні питання :
1. Історія створення автомата.
2. Призначення та бойові властивості автомата.
3. Послідовність неповного розбирання та складання автомата.
2. Призначення та бойові властивості автомата.
3. Послідовність неповного розбирання та складання автомата.
Метою нашого сьогоднішнього уроку є:
- Поглибити знання учнів про М.Калашникова та історію
створення автомата Калашникова, бойові властивості та загальну будову автомата;
- Формувати практичні навички в неповному розбиранні та складанні автомата;
- Виховувати впевненість у надійності зброї та необхідність майстерного володіння нею;
- Розвивати усвідомлення беззаперечного виконання заходів безпеки при поводженні зі зброєю.
- Формувати практичні навички в неповному розбиранні та складанні автомата;
- Виховувати впевненість у надійності зброї та необхідність майстерного володіння нею;
- Розвивати усвідомлення беззаперечного виконання заходів безпеки при поводженні зі зброєю.
Учні, звертаю вашу увагу на
надзвичайну актуальність даної
теми для сьогодення.Всі ви
знаєте,що на сході України йде
неоголошена війна,так звана АТО і
всі ви повинні захистити
себе, своїх рідних, свою
Батьківщину від ворога,
повинні вміло користуватися
зброєю.
1. Актуалізація
опорних знань та мотивація навчальної
діяльності.
Вчитель :
1. Зараз
ми поглибимо свої знання про конструктора автомата Калашникова. Учень ___________ зачитати повідомлення.
(Учень зачитує).
2. Учень ________зачитати повідомлення про історію створення АК.(Учень зачит.)
3. «Мозкова атака». (Назвати частини автомата. Слайди №
6-16)
2. Повідомлення
нових знань.
2.1. Вчитель: А зараз ознайомимося з призначенням
та технічною характеристикою АК -74(хоча учень ……………в своєму повідомленні уже
зачитував нам для
чого призначається АК-74
і називав частково
технічні характеристики цього
автомата)
Калібр: 5,45 мм
( на слайді
№20.)
Вага зі спорядженим пластмасовим магазином: 3,6
кг
Вага з порожнім пластмасовим магазином: 3,3 кг.
Довжина : 940 мм.
Довжина зі штик-ножем: 1089 мм.
Нарізи правосторонні: 4 шт.
Початкова швидкість кулі: 900 м/с
Темп стрільби: 600 пострілів/хв
Бойова швидкострільність (одиночними): 40 пострілів/хв
Бойова
швидкострільність (чергами): 100 пострілів/хв
Прицільна дальність стрільби: 1000 м.
Дальність прямого пострілу по
грудній цілі : 440 м.
Дальність прямого пострілу по цілі яка біжить: 625 м.
Дальність, при якій зберігається вбивча
дія кулі: 1350 м.
Мах. дальність польоту кулі: 3000 м.
Емність магазина: 30 набоїв
Эфективна дальність стрільби: 650 м.
Маса набою: 10,2 гр
Маса кулі із сталевою серцевиною: 3,4 гр.
Кулі до
бойових патронів бувають: із
сталевим сердечником , трасуюча
куля,
бронебійна куля.
Маса порохового заряду: 1,45 гр.
2.2. Переходимо до
третього навчального питання.
- Послідовність неповного
розбирання автомата. (Демонстрація слайдів 21-28).
- Послідовність
складання автомата. (Демонстрація слайдів 29 -37).
(Учні тренуються у неповному розбиранні та складанні автомата)
(Орієнтування на нормативи).
2.3. Робота з
підручником(ст. 109). (дають
відповідь на питання)
3. Узагальнення,
систематизація й контроль знань та вмінь учнів.
- Робота з тестами. (всі учні
виконують тести)
- Взаємоперевірка. (один в одного
перевіряють і виставляють оцінки)
ІІІ. Заключна частина.
1.
Підбиття підсумків
уроку.
Отже, сьогодні на уроці ми ознайомилися з історією
створення автомата Калашникова та його тактико-технічними характеристиками,
навчилися розбирати та складати автомат. Події, що відбуваються на Сході
України, свідчать про те, що автомат
Калашникова і досі залишається надійною зброєю. Війна -
це екстремальне експлуатація зброї: падіння, потрапляння вологи та бруду, вплив
низьких температур та несвоєчасне чищення та змащення. Тому головними вимогами
до зброї залишаються її надійність та простота обслуговування. І всім цим
вимогам відповідає автомат
Калашникова.
2.
Оцінювання учнів.
3.
Домашнє завдання.
·
Вивчити за підручником
підручник «Захист Вітчизни» 10 кл. п.12 стор. 109-111.
Література:
Підручник “Захист Вітчизни” 10 клас;
О.В.Кривошеєв. “Стрілецька
зброя та вогнева підготовка”.
Вчитель:
«Командир взводу ,
оголосити закінчення уроку»
Командир взводу:
«Взвод, встати! «Струнко!»»
Вчитель:
До побачення, товариші учні!
Учні:»До побачення
товаришу ст. л-нт.»
Учитель:»Взвод, вільно!»
Командир взводу : « Взвод , вільно»
Немає коментарів:
Дописати коментар